Jak jsme Pilulce ušetřili jeden milion korun ročně

Ušetřili jsme 1 milion Kč za rok

Zvýšení efektivity provozu o 90 %

Původní stav a problém

Byznys našeho klienta přestal růst. Kvůli nadbytečné administrativě a nedostatku zaměstnanců museli pozastavit vkládání nového sortimentu do jejich nabídky a nábor nových dodavatelů.

Administrativní práce už jim přetékala přes hlavu. Veškeré informace z dodacích listů jejich zaměstnanci museli přepisovat a nemohli si dovolit utrácet další peníze na nové a nové lidi.

Návrh řešení

Spolupráce s Pilulka.cz začala v lednu 2019. Při úvodním setkání jsme se pobavili o aktuální situaci a o možnostech, které můžeme našemu klientovi nabídnout. Objevili jsme problém nadbytečné administrativní práce a dlouhé vyskládávací doby na skladě.

Pomohli jsme s implementací

Prvním krokem k začátku úspěšné automatizace procesů u našeho klienta byla implementace elektronické výměny dat, která klientovi pomohla s distribucí zpráv mezi obchodními partnery.

Pilulka.cz používá pro svoji práci podnikový systém Money S5, takže jsme klientovi naše řešení napojili do jeho informačního systému pomocí našeho plug-inu, který systému umožní napojení na EDI providera.

Zefektivnění skladu

V dalším kroku jsme se zaměřili na zefektivnění práce ve skladu. Díky naší implementaci elektronické výměny dat začali dodavatelé posílat elektronické dodací listy včetně nákupních cen. Nasadili jsme do skladu naše řešení, díky kterému se tyto dokumenty automaticky importují do skladového systému, kde zaměstnanci na příjmu bez jakéhokoliv zadávání dat za pomocí elektronických čteček kontrolují, zda dorazil správný kus zboží.

Neustálý rozvoj

Po úspěšné implementaci a zavedení do ostrého provozu jsme s klientem neustále v kontaktu a hledáme nové cesty k lepší automatizaci.

Výsledné změny

Elektronické dodací listy se automaticky importují do skladového systému a zaměstnanci tak nemusí kontrolovat a přepisovat dokumenty ručně.

Skladníci na příjmu používají skladové čtečky, které pomáhají zrychlit skladové operace a mají tak přehled o stavu zboží

PDF
Podrobně jsme naši spolupráci popsali v PDF, které si můžete ihned stáhnout
Stáhnout v pdf

Díky GRiTu a zavedení EDI dokážeme škálovat svůj byznys, aniž bychom museli nabírat nové lidi.

Michal Hanáček
Pilulka.cz
To dává smysl, že?

Sjednejte si s námi bezplatnou konzultaci

Chci konzultaci

Zajímají vás novinky v digitalizaci procesů?

Jak digitalizovat a automatizovat faktury, sklady a vůbec celý business? Zadejte svou adresu níže a jednou za čas vám pošleme e-mail plný tipů a novinek.