IPRICE RECARE kompletuje objednávky 15x rychleji. Díky LOKiA WMS

15x rychlejší kompletace objednávek

Tisíce nových produktů měsíčně nahraných do systému LOKiA

Původní stav a problém

Zájem o outletové zboží během pandemie covidu-19 raketově vzrostl, a pro IPRICE RECARE tak bylo důležité najít takové řešení, které jim umožní narůstající poptávku spolehlivě ustát. Denně expedují 500-600 objednávek, v sezoně až 2500 a na skladu už dnes mají přes 60 000 různých položek. Měsíčně jich navíc do systému přibydou další tisíce. Pro IPRICE RECARE bylo tedy zásadní najít takový WMS systém, který si bude s tolika druhy zboží rozumět a jehož zavedení nenaruší chod e-shopu.

Hledání zboží po paměti, chybné vychystávání objednávek či zdlouhavé zaučení brigádníků, kteří první objednávky vychystávali i dvacet minut a během prvního týdne bylo potřeba je pečlivě kontrolovat. Jedny z nejčastějších zádrhelů, se kterými se zaměstnanci IPRICE RECARE ve skladu potýkali. Jak poptávka rostla, uvědomili si, že bez skladového systému už dál fungovat nemůžou.

Návrh řešení

Zprovoznění LOKiA WMS proběhlo právě včas. Díky zvyšující se poptávce se totiž v IPRICE RECARE rozhodli otevřít druhý sklad, jehož zavedení proběhlo hladce a bez nutnosti přerušení chodu skladu či e-shopu. Díky LOKiA WMS navíc mohou dělit své objednávky nejen dle toho, kde je zboží zaskladněno, ale také dle toho, zda má být distribuováno do Česka, či na Slovensko. K celému systému mají navíc přístup také zaměstnanci produktového oddělení či zákaznické podpory, kteří tak mají aktuální informace o poloze zboží a sami mohou informace o něm zakládat do adminu e-shopu.

Výsledné změny

Třídění objednávek do Česka a na Slovensko zvládají v IPRICE RECARE už před zabalením.

Zaučení brigádníků trvá 30 minut a už první den vychystávají objednávky za 8-10 minut.

Stálí zaměstnanci vychystají objednávku do minuty a jejich chybovost je téměř nulová.

PDF
Podrobně jsme naši spolupráci popsali v PDF, které si můžete ihned stáhnout
Stáhnout v pdf

Potřebovali jsme systém, který s námi bude růst, každý měsíc nám totiž na sklad přibyde zhruba 8 000 položek. Ne každý systém umožňoval nahrání tolika různých druhů zboží, takže v tom LOKiA jednoznačně vynikala.

Marcela Ponížilová, vedoucí skladu
Iprice Recare
To dává smysl, že?

Sjednejte si s námi bezplatnou konzultaci

Chci konzultaci

Zajímají vás novinky v digitalizaci procesů?

Jak digitalizovat a automatizovat faktury, sklady a vůbec celý business? Zadejte svou adresu níže a jednou za čas vám pošleme e-mail plný tipů a novinek.