E-shop s barefoot obuví Bosonožka zrychlil vyřizování vratek o 65 %

Zrychlení inventury z měsíce na 2 dny

100% zastupitelnost skladníků

Původní stav a problém

Před implementací systému WMS řešili v e-shopu s barefoot obuví Bosonožka většinu skladových procesů pomocí tužky a papíru. Při příjmu zboží umístili zaměstnanci faktury na doručené boty a ručně kontrolovali, zda sedí jejich počet. S fakturami se pak přesunuli k počítači a začali upravovat skladové karty. Celý proces byl časově náročný a v důsledku ručního přepisu vznikalo hodně chyb, jako třeba naskladnění nesprávného produktu nebo uvedení špatného názvu zboží.

Složitá byla také expedice zboží. Každé ráno si zaměstnanci vytiskli seznam nově příchozích objednávek a ti, kdo sklad znali, se pustili do vychystávání. Problém ovšem nastal ve chvíli, kdy hlavní skladnice nebo pár lidí z administrativy onemocněli – pouze oni totiž nosili mapu skladu ve svých hlavách. V důsledku toho docházelo ke snížení výkonnosti skladu i k častým záměnám zboží a reklamacím.

Návrh řešení

Na jaře roku 2022 proto brněnská firma na základě doporučení auditora poptala GRiT a skladový systém LOKiA WMS. Oproti jiným systémům se jim líbilo, že je systém LOKiA přehledný a intuitivní a lze ho napojit na e-shopové řešení Shoptet.

Zavedení WMS systému v Bosonožce výrazně zefektivnilo příjem i zpracování objednávek. Díky automatickému skenování čárových kódů při naskladňování už zaměstnanci nemusí ručně zadávat data do počítače. Systém automaticky zaskladní položky a ty se rychleji objeví na e-shopu. Největším přínosem je však výrazné zrychlení vrácení a výměny zboží, se kterými se e-shopy s barefoot obuví často potýkají. Díky novému systému umisťují vratky do vratkového regálu a systém pak skladníky sám navádí, kde je hledat v případě další objednávky. Implementace WMS systému značně zrychlila také inventuru, kterou teď lze provést za pouhé 2 dny místo měsíce, jak tomu bylo dříve.

Výsledné změny

Změna zaskladňovací a vyskladňovací strategie a s tím spojené efektivnější využití kapacity skladu.

Přehled nad veškerým zbožím na skladě a jeho rychlá dohledatelnost.

Intuitivní ovládání, díky kterému se v systému brigádníci rychle naučí pracovat.

PDF
Podrobně jsme naši spolupráci popsali v PDF, které si můžete ihned stáhnout
Stáhnout v pdf

Překvapilo nás, jak rychle naši skladníci na WMS přešli. Pracují u nás lidé, kteří při nástupu počítali s tím, že budou vše řešit s tužkou a papírem. Nebyli na technologie nastavení. Přesto si dnes všichni práci s WMS pochvalují, a dokonce projevují zájem o to poznat systém hlouběji a naučit se s ním nové věci.

Zuzana Sovjáková Koubková
Bosonožka
To dává smysl, že?

Sjednejte si s námi bezplatnou konzultaci

Chci konzultaci

Zajímají vás novinky v digitalizaci procesů?

Jak digitalizovat a automatizovat faktury, sklady a vůbec celý business? Zadejte svou adresu níže a jednou za čas vám pošleme e-mail plný tipů a novinek.