Vzdálené nasazení skladového systému ve společnosti UDERMAN

100% nárůst expedovaného zboží

Snížení nároků na zaměstnance

Původní stav a problém

Jak moc neefektivní je pracovat a vést skladování v excelových tabulkách se rychle přesvědčili ve společnosti UDERMAN. Tato rostoucí slovenská společnost, která provozuje několik e-shopů pod značkou FOXIGY, potřebovala se zvyšujícím se počtem objednávek a množstvím sortimentu přejít z nepřehledných tabulek excelu na sofistikovaný skladový software.

LOKiA WMS byla schopná pokrýt veškeré požadavky, které UDERMAN pro fungování skladu měl. Výhodou také byla příznivá cena, která s ohledem na požadovaný výkon neměla konkurenci. Nasazení skladového systému do skladu společnosti UDERMAN nepřineslo jenom okamžité zlepšení skladových procesů, ale dalo také vzniknout unikátnímu nasazení skladového softwaru bez přítomnosti dodavatele.

Návrh řešení

Efektivní implementace přes internet

Komunikace mezi společnostmi probíhala pomocí konferenčních hovorů, v rámci kterých byly zodpovězeny dotazy na užívání systému a nastaveny všechny procesy. Jedinou fyzickou cestu tak absolvoval pouze balíček s čtečkami čárových kódů.

Na základě společně definovaných požadavků pro způsob značení skladových míst připravili specialisté ze společnosti GRiT zaměstnancům z firmy UDERMAN podklady v podobě přesných návodů a postupů, jak značení provést. Došlo tak k označení míst štítky s čárovými kódy, na jejichž základě byl celý sklad zakreslen do grafické mapy.

Systém LOKiA WMS byl poté on-line propojen v reálném čase přes otevřené rozhraní technologií REST API s dalšími interními systémy pro účetnictví a e-shopem. Následovalo kompletní školení pracovníků skladu přes sdílené obrazovky, které svým rozsahem odpovídalo běžnému fyzickému nasazení u zákazníka. Po krátkém testovacím období byl systém uveden do plného provozu.

Výsledné změny

Systém pomohl oddělit nutnost osobní komunikace mezi zaměstnanci skladu a administrativy. Minulostí je tak přítomnost fakturantky u příjmu a výdeje zboží.

Došlo také ke snížení nároků na zaměstnance skladu, kteří si nyní nemusí všechny informace o skladovaném zboží pamatovat či složitě dohledávat, ale mají je lehce dostupné v aplikaci na čtečkách čárových kódů.

Spolehlivý skladový systém se stal jedním z předpokladů, díky kterým se mohly zvětšit skladové prostory, což s sebou přineslo také vznik nových pracovních míst. Objem expedovaného zboží zaznamenal 100% nárůst a došlo k celkovému zvýšení tržeb.

PDF
Podrobně jsme naši spolupráci popsali v PDF, které si můžete ihned stáhnout
Stáhnout v pdf

Skladový software LOKiA jsme nasadili sami s pomocí vzdálené podpory konzultantů společnosti GRiT. Práce se čtečkami čárových kódů a celkově se systémem je jednoduchá a intuitivní. Zvládnout by ji měl každý. Sklad funguje jak má a dodnes nebylo nutné, abychom se osobně potkali se zaměstnanci GRiTu.

Jakub Uderman, jednatel
Uderman
To dává smysl, že?

Sjednejte si s námi bezplatnou konzultaci

Chci konzultaci

Zajímají vás novinky v digitalizaci procesů?

Jak digitalizovat a automatizovat faktury, sklady a vůbec celý business? Zadejte svou adresu níže a jednou za čas vám pošleme e-mail plný tipů a novinek.