Rychlejší schvalování a méně práce s přijatými fakturami ve společnosti Netbox

O 50 hodin méně práce s fakturami

Přehledný schvalovací proces

Původní stav a problém

Dříve ve firmě Netbox přijaté faktury zpracovávali ručně. Fakturant přijal a zkontroloval doklad, nechal jej schválit u vedení a následně ho přepsal do ERP systému. Tato práce mu zabrala asi dvě třetiny pracovní doby, tedy více než 100 hodin měsíčně.

Potřebovali také zjednodušit proces schvalování faktur. V akciové společnosti některé faktury musí vidět členové představenstva, takže schvalovací kolečko bývá hodně dlouhé. Ve Netboxu faktury schvalovali v ERP systému, ve kterém však může pracovat najednou jen omezený počet uživatelů.

Návrh řešení

Výběr systému pro automatizaci zpracování a schvalování dokladů se v tomto případě obešel bez výběrového řízení – když přišla nabídka z GRiTu, v Netboxu dlouho neváhali. „GRiT nám představil své řešení a zaujal nás. Proto jsme ani nezvažovali jiné dodavatele," tvrdí Martin Ryšavý, finanční ředitel Netboxu.

A hned první kroky spolupráce dobrý dojem potvrdily. „GRiT udělal analýzu schvalovacích procesů a nastavil iNVOiCE FLOW tak, aby splňovalo naše potřeby. Občas pochopitelně došlo ke komplikacím, jako firma pracující s citlivými daty máme nadstandardní požadavky z pohledu GDPR, měli jsme složité napojení na ERP a občas se nám faktury v schvalovacím procesu dostaly, kam neměly. Časem si to ale sedlo,“ popisuje začátky se systémem Šárka Pavelková, hlavní účetní.

Účetní v Netboxu potěšilo i to, jak rychle se systém s umělou inteligencí sám učí a postupem času zvyšuje svou úspěšnost ve vytěžování faktur.

Výsledné změny

Systém iNVOiCE FLOW ušetřil 50 hodin práce měsíčně.

Fakturantovi ubyly dvě třetiny práce.

V Netboxu úplně zrušili papírové faktury.

PDF
Podrobně jsme naši spolupráci popsali v PDF, které si můžete ihned stáhnout
Stáhnout v pdf

Pozitivní zpětnou vazbu mám i od těch, kteří schvalují faktury. Schvalovatelům chodí notifikace, k fakturám je možné přikládat přílohy, na faktury se můžou podívat i z mobilu – celý ten proces je teď uživatelsky mnohem přívětivější. Navíc nemusíme nikoho upomínat,

Šárka Pavelková, hlavní účetní
Netbox
To dává smysl, že?

Sjednejte si s námi bezplatnou konzultaci

Chci konzultaci

Zajímají vás novinky v digitalizaci procesů?

Jak digitalizovat a automatizovat faktury, sklady a vůbec celý business? Zadejte svou adresu níže a jednou za čas vám pošleme e-mail plný tipů a novinek.