ELKOV elektro ušetřil stovky hodin měsíčně díky ORiON EDI

Automatické zpracování 7 tisíc faktur měsíčně

Ušetřených několik stovek hodin

Původní stav a problém

V roce 2015 ELKOV elektro řešili potíže s příjmovými doklady. Bylo jich tolik, že stávající zaměstnanci nestíhali, a firma by tak musela najímat další a další lidi.

Začali tedy uvažovat o EDI. Problém byl ale v tom, že používají ERP systém speciálně navržený pro velkoobchody, který není příliš kompatibilní s integrací třetích stran.

Návrh řešení

Díky nepříliš otevřenému ERP systému, který ELKOV Elektro používá, byla implementace EDI velkou výzvou, a to zejména pro vývojáře systému. V roce 2017 se jim ale EDI do systému podařilo zavést a v ELKOV Elektro začali ORiON EDI používat naostro.

V praxi funguje ORiON EDI v ELKOV Elektro tak, že pokud dodavatel napojený na EDI pošle například fakturu, doklad se automaticky zaúčtuje do ERP systému. Není nutné, aby ji zaměstnanci na účtárně přepisovali. Faktury od velkých dodavatelů mívají až 30 stran, takže jejich automatické zpracování šetří čas i eliminuje chyby způsobené lidským faktorem.

V současné době přes EDI vyřizují třetinu všech svých přijatých faktur. Dodavatele, se kterými komunikují přes EDI, vybírají hlavně podle výše obratu a počtu položek na skladě, aby byla úspora času a práce na obou stranách co největší. A postupně zapojují další a další. Díky ORiON EDI už ELKOV Elektro netrápí potíže s příjmovými doklady, nemusí nabírat další pracovníky a šetří tak čas i peníze.

Výsledné změny

Automatické zpracování faktur, objednávek, potvrzení objednávek i avíz o odeslání zboží.

Zpracování 30stránkových faktur bez lidského zásahu.

Napojení na atypický ERP systém.

PDF
Podrobně jsme naši spolupráci popsali v PDF, které si můžete ihned stáhnout
Stáhnout v pdf

Za 5 let od zavedení jsme ani jednou nepřemýšleli o změně dodavatele EDI. Velkou přidanou hodnotu GRiTu vidím v jejich přístupu. Vytrvale nám pomáhali od samého začátku a cítím, že pro nás nejsou jen dodavatelem, ale také partnerem a mentorem, který nám poradí nejen s EDI, ale automatizací obecně. Oceňuji, že mám po ruce konzultanty, kteří náš byznys znají a můžu se na ně obrátit.

Petr Vlašánek, technický ředitel
ELKOV elektro
To dává smysl, že?

Sjednejte si s námi bezplatnou konzultaci

Chci konzultaci

Zajímají vás novinky v digitalizaci procesů?

Jak digitalizovat a automatizovat faktury, sklady a vůbec celý business? Zadejte svou adresu níže a jednou za čas vám pošleme e-mail plný tipů a novinek.