INVOIC (Faktura)

Zprávu zasílá dodavatel odběrateli jako výzvu k zaplacení za zboží či služby. Stejná zpráva může plnit i funkci proforma-faktury, zálohové faktury, dluhopisu nebo dobropisu. Prodávající může fakturovat jednu nebo více transakcí (podle jedné nebo více objednávek). Faktura může obsahovat údaje o platebních podmínkách, podrobnosti o dopravě a další doplňující informace pro celní nebo statistické účely u zahraničních zásilek.

EDI faktura opatřená platným elektronickým podpisem a časovým razítkem splňuje všechny náležitosti originálního daňového dokladu dle platné legislativy. Díky tomu, že dodavatel pracuje pouze s elektronickým dokladem, ušetří čas při automatickém zpracování, a také nemalé náklady na tisk, poštovné a archivaci.

Největším přínosem je ale velmi rychlá zpětná vazba, díky které dodavatel ví v jakém je faktura stavu resp., jestli a kdy může počítat s jejím proplacením. Pro odběratele znamená výraznou úsporu nákladů automatická likvidace faktur, které jsou strojově porovnávány s dalšími doklady v celém dodavatelsko-odběratelském procesu a manuální zpracování si vyžádají pouze v případě rozdílů či formální nesprávnosti.

Zajímají vás novinky v digitalizaci procesů?

Jak digitalizovat a automatizovat faktury, sklady a vůbec celý business? Zadejte svou adresu níže a jednou za čas vám pošleme e-mail plný tipů a novinek.