Digitalizace účetnictví

Proces nahrazení rutinního manuálního zpracování účetních dokladů moderními technologickými nástroji. Souvisí také s pojmem automatizace účetnictví a je důležitým krokem pro efektivní řízení accounts payable.

Digitalizace a automatizace je v mnoha oborech standardem. Na účetních odděleních však stále převládá tisk přijatých faktur, manuální přepisování do účetního systému a skladování papírových dokladů v šanonech.

Digitalizace účetní agendy přitom může společnostem přinést nejenom úsporu času a snížení chybovosti způsobené ručním přepisování dat, ale také spokojenější zaměstnance na účtárně, kteří se díky eliminaci rutinní práce mohou zaměřit na kvalifikovanou práci, která je baví.

Jedním z nástrojů, který s digitalizací účetnictví pomáhá je ORiON EDI – ten dokáže automatizovat přenos strukturovaných dokladů mezi účetními systémy dodavatele a odběratele, včetně jejich archivace.

A s přijatými fakturami nebo účtenkami v dalších formátech, jako jsou .jpg, .pdf, .tiff a další, si poradí služba iNVOiCE FLOW. Ta potřebná data z dokladů s pomocí umělé inteligence vytěží, dokáže zajistit průchod dokladu elektronickým schvalovacím workflow, import do účetního systému a i následnou archivaci po zákonem stanovenou dobu v zabezpečeném datacentru.

Zajímají vás novinky v digitalizaci procesů?

Jak digitalizovat a automatizovat faktury, sklady a vůbec celý business? Zadejte svou adresu níže a jednou za čas vám pošleme e-mail plný tipů a novinek.