Digitalizace faktur

Převod papírových faktur do elektronické podoby. Faktury je možné přijímat v papírové podobě a poté je naskenovat do digitálního souboru nebo je rovnou přijímat a odesílat elektronicky. Digitalizace faktur je nutným předpokladem pro jejich automatické zpracování.

S fakturami dnes běžně pracují fakturační služby nebo podnikové systémy, které umožňují vystavovat i přijímat faktury rovnou ve strukturované elektronické podobě (není to samé, jako dostat PDF e-mailem) a tím eliminují ruční práci s daňovými doklady. V oborech, kde je běžná velká obrátka standardizovaného zboží (např. retail, e-commerce, farmacie apod.) a firmy mají více stálých dodavatelů, je běžná tzv. EDI komunikace, která umožňuje plnou automatizaci zpracování faktur.

Tam kde dodavatelé nejsou na pokročilou EDI komunikaci připraveni, mohou společnosti využít částečnou digitalizaci faktur s pomocí služeb jako je iNVOiCE FLOW. Ta s pomocí umělé inteligence vytěží potřebná data z faktur, administruje elektronický schvalovací proces a následně faktury importuje do účetního systému společnosti včetně jejich důvěryhodné archivace v zabezpečeném datacentru.

Zajímají vás novinky v digitalizaci procesů?

Jak digitalizovat a automatizovat faktury, sklady a vůbec celý business? Zadejte svou adresu níže a jednou za čas vám pošleme e-mail plný tipů a novinek.