GDSN (Global Data Synchronization Network)

GDSN – umožňuje obchodním partnerům (dodavatelům a odběratelům) globálně synchronizovat kmenová data o produktech. Na jedné straně tyto kmenová data potřebuje odběratel pro zalistování nové obchodní položky, na straně druhé dodavatel díky GDSN vloží data pro všechny zaregistrované odběratele najednou a ušetří si tak mnoho času se zalistováváním velkých počtů různých karet a produktových portálů jednotlivých odběratelů.

Dodavatel může do GDSN vkládat kmenová data svých produktů a publikovat je pro vybraný trh, například jen Českou republiku, nebo jen pro konkrétního odběratele. V síti GDSN jsou data uložena ve standardizovaném formátu a odběratelé napojeni na GDSN si snadno do svých systémů mohou dodavatelem povolená kmenová data stahovat.

Díky standardům v elektronické datové komunikaci – EDI (Electronic Data Interchange je možné automatizované sdílení strukturovaných dat mezi obchodními partnery ve formě dohodnutých zpráv. Tyto zprávy je možné si vyměňovat přímo mezi jednotlivými informačními systémy nezávisle na hardwarovém a softwarovém vybavení přímo nebo prostřednictvím poskytovatele EDI služeb (EDI providera).

Zajímají vás novinky v digitalizaci procesů?

Jak digitalizovat a automatizovat faktury, sklady a vůbec celý business? Zadejte svou adresu níže a jednou za čas vám pošleme e-mail plný tipů a novinek.