Využití Platby od Rogera k provoznímu financování českého výrobce audiosoustav

Financováno v hodnotě 62 mil. Kč

Průměrný úrok činí jen 4,41 %

Původní stav a problém

Dlouhodobým cílem AQ je rozšiřovat portfolio produktů vlastní značky. Mimo jiné budou v tomto roce otevírat nový showroom v Brně. Aby mohla firma své projekty realizovat, potřebuje získat dostatečné finanční prostředky.

AQ za 25 let své existence vyrostla tak, že není možné ji financovat pouze z jednoho zdroje a je nutné najít vhodnou kombinaci několika produktů. Protože AQ u faktoringu překročilo nastavený úvěrový limit banky, rozhodlo se AQ vyzkoušet mimobankovní možnosti financování a zařadit je do svého finančního portfolia.

Návrh řešení

AQ momentálně pro své provozní financování využívá kombinaci několika finančních služeb, které dohromady dokáží pokrýt jejich potřeby. Nadále spolupracují s Komerční bankou, kde se ale rozhodli přestat využívat jejich faktoring. Ten nahradili Platbou od Rogera, která jim poskytuje potřebnou flexibilitu. Pro pokrytí dodávek zboží z Číny a Evropy nadále používají bankovní kontokorent a revolving, zároveň mají sjednaný investiční úvěr

Výsledné změny

Maximálně načerpaný limit je 17 986 304 Kč

Zkrátit splatnost faktur na 3 dny

PDF
Podrobně jsme naši spolupráci popsali v PDF, které si můžete ihned stáhnout
Stáhnout v pdf

Faktoring Komerční banky jsme využívali 5 let. Přestali jsme ho využívat kvůli dlouhým schvalovacím procesům, poplatkům za změnu smlouvy související s přidáním nového odběratele, problémům s financováním odběratelů ze Slovenska a nízkému nastavenému limitu. Platba od Rogera tyto problémy vyřešila.

Karel Svoboda, zakladatel
Acoustique Quality
To dává smysl, že?

Sjednejte si s námi bezplatnou konzultaci

Chci konzultaci

Zajímají vás novinky v digitalizaci procesů?

Jak digitalizovat a automatizovat faktury, sklady a vůbec celý business? Zadejte svou adresu níže a jednou za čas vám pošleme e-mail plný tipů a novinek.