Automatizace účetnictví

Proces, při kterém se rutinní účetní úkony stále častěji automatizují a vykonávají strojově.

Automatizace účetnictví znamená revoluci v účetních odděleních, kde zaniknou například pozice zaměstnanců přepisujících tištěné doklady do informačních systémů nebo jednoduché účetní operace, které vyžadují porovnávání dokladů. Úkolem účetních bude v budoucnu pouze řešení výjimek, pokročilejší práce s daty nebo zaměření na správně fungující cash-flow.

Příkladem automatizace účetnictví je systém ORiON EDI, který automatizuje přenos dokladů mezi účetními systémy dodavatele a odběratele, včetně jejich archivace.

Tam kde dodavatelé nejsou na pokročilou EDI komunikaci připraveni, mohou společnosti využít alespoň automatizaci zpracování přijatých faktur iNVOiCE FLOW. Ta s pomocí umělé inteligence vytěží potřebná data z faktur, administruje elektronický schvalovací proces a následně faktury importuje do účetního systému společnosti včetně jejich důvěryhodné archivace v zabezpečeném datacentru.


Zajímají vás novinky v digitalizaci procesů?

Jak digitalizovat a automatizovat faktury, sklady a vůbec celý business? Zadejte svou adresu níže a jednou za čas vám pošleme e-mail plný tipů a novinek.