Metodika přípravy formátů pro doplnění recyklačního poplatku na INVOIC

Pro dodavatele, kteří prodávají nebo distribuují nová elektrozařízení a pneumatiky a svým zákazníkům posílají faktury s pomocí EDI komunikace (INVOIC), vznikla nová povinnost uvádět viditelný recyklační příspěvek.

ORiON EDI

Metodika přípravy formátů pro doplnění recyklačního poplatku na INVOIC

Od 1. 1. 2021 vstoupil v účinnost nový zákon č. 542/2020 Sb. o výrobcích s ukončenou životností, který nově definuje veškeré povinnosti spojené s rozšířenou odpovědností výrobců týkající se elektroodpadu v České republice.Pro dodavatele, kteří svým zákazníkům posílají faktury s pomocí EDI komunikace (INVOIC), vznikla tímto nová povinnost uvádět viditelný recyklační příspěvek i na těchto daňových dokladech.Stáhněte si e-book, ve kterém popisuje, jak recyklační poplatek na fakturách v EDI uvádět.

Nechtěli jsme ztrácet čas administrativou, kterou lze jednoduše automatizovat. Díky automatizaci procesů můžeme růst a zvládat výkyvy poptávky, i když náklady na dotčené procesy zůstávají pořád stejné.

Michal Hanáček
Pilulka.cz

Nechte se změnou provést i vy. Zbyde vám více času na práci.

CHCI ZMĚNU

Zajímají vás novinky v digitalizaci procesů?

Jak digitalizovat a automatizovat faktury, sklady a vůbec celý business? Zadejte svou adresu níže a jednou za čas vám pošleme e-mail plný tipů a novinek.