ORDERS (Objednávka)

ORDERS – Purchase Order

Zprávu zasílá zákazník dodavateli, aby objednal zboží nebo služby v požadovaném množství spolu s případnou specifikací místa a termínu dodání.

Zasílání objednávek pomocí EDI zvyšuje rychlost a spolehlivost doručení objednávek. Díky notifikacím je např. téměř ihned možné zjistit jestli byla objednávka doručena do podnikového systému dodavatele a jestli ji jejich zaměstnanec zpracoval. To umožňuje rychlou reakci odběratele na případné technické chyby nebo např. nedostatek zboží na straně dodavatele.

ORDERS je jedna z nejdůležitějších zpráv pro dodavatele, pro které má mnoho přínosů. Kdekoli s přístupem k internetu (včetně chytrého mobilu) se dozví o došlé objednávce, kterou může ihned začít řešit. Pokud má EDI integrované do svého systému ušetří značné množství lidské práce díky automatickému načtení údajů z objednávky nemluvě o absenci chyb, které při manuálním zprocesování dokladů vznikají.

Řešení ORiON EDI dokáže doručovat objednávky také dodavatelům, kteří nejsou vybaveni EDI komunikací. Objednávka je v tomto případě převedena do čitelné podoby a zaslána dodavateli e-mailem nebo faxem. Výhodou pro odběratele je pak jednotný způsob objednávání z informačního systému, přehled všech objednávek v ORiON EDI a kontrola nad jejich doručováním.

Zajímají vás novinky v digitalizaci procesů?

Jak digitalizovat a automatizovat faktury, sklady a vůbec celý business? Zadejte svou adresu níže a jednou za čas vám pošleme e-mail plný tipů a novinek.