Velký přehled novinek za rok 2023

Novinky
4.1.2024

V uplynulém roce jsme lokalizovali LOKiA WMS do angličtiny, pokračovali ve vylepšování modulu ORDERS FLOW pro tvorbu a schvalování objednávek v iNVOiCE FLOW a vyladili ORiON EDI tak, aby i v následujících letech splňoval nejvyšší bezpečnostní standardy. Čtěte, jaké další novinky obohatily naše systémy v uplynulém roce a co chystáme na rok 2024.

ORiON EDI: O parník bezpečnější technologie a on-line chat s podporou

Nejvíc energie jsme letos věnovali do dalšího technologického rozvoje ORiONu, aby i následující roky splňoval nejvyšší bezpečnostní standardy. Už od roku 2015 si držíme ISO certifikát, který bezpečnost ORiONu dokládá, a příští rok nás čeká recertifikace. Díky ní budeme mít černé na bílém, že ORiON jde z pohledu nejvyšších bezpečnostních požadavků s dobou.

Přímo v ORiONU od letoška rychle poptáte a aktivujete nové funkce –⁠ například modul pro práci s SSCC kódy v dodacích listech (DESADV) nebo podepisování dokladů certifikátem GRiTu. Slouží k tomu nová samoobslužná zóna, ve které je proces od poptávky až po aktivaci služby výrazně rychlejší. Mimo jiné z něj odpadá podepisování papírových dodatků ke smlouvám.

Všimli jste si, že do rozhraní ORiONu a iNVOiCE FLOW přibyl on-line chat? Díky němu nás rychle a jednoduše kontaktujete, když potřebujete pomocnou ruku či radu.

Pamatujete si GRiT ještě jako CCV Informační systémy? Letos jsme udělali poslední tečku za rebrandingem z roku 2019 – ORiON jsme převedli z původní domény orion.ccv.cz na orion.grit.eu. Možná jste si všimli, že původní adresa vás od letoška automaticky přesměruje na novou.

Dál také pracujeme na rozvoji našeho API řešení pro jednodušší integraci ORiON EDI s ERP systémy zákazníků a dalšími nástroji třetích stran. Loni jsme přišli také s novým komunikátorem, na který jsme letos napojili všechny stávající zákazníky. Do budoucna bude komunikátor vždy automaticky aktualizován, a zákazník tak bude mít vždy nejnovější verzi zajišťující bezproblémovou funkčnost.

Spousta zmíněných novinek jako technologický upgrade nebo on-line chat se týkají i našeho řešení iNVOiCE FLOW pro automatické zpracování a schvalování přijatých dokladů. ORiON a iNVOiCE FLOW jsou totiž propojená řešení, která se perfektně doplňují –⁠ ORiON například zpracovává přijaté doklady v EDI a iNVOiCE FLOW vytěžuje doklady z e-mailu. V blízké budoucnosti proto plánujeme propojení ORiONu s iNVOiCE FLOW ještě zjednodušit, abychom firmám umožnili přijímat 100 % faktur elektronicky.

Co chystáme v roce 2024?

Do technologického rozvoje z pohledu spolehlivosti a bezpečnosti budeme šlapat i příští rok. Také plánujeme další rozvíjení EDI modulů v oblíbených ERP systémech, abychom novým uživatelům co nejvíc usnadnili integraci EDI. Pro tyto moduly plánujeme například podporu nových typů EDI zpráv.

iNVOiCE FLOW: Rozpozná přílohy a schválíte v něm i objednávky

Do iNVOiCE FLOW letos přibyla hromada chytrých funkcí, po kterých uživatelé volali. Nově například rozpozná faktury od příloh. Když vám do sběrné schránky dorazí od dodavatele v jednom e-mailu faktura i příloha k ní, iNVOiCE FLOW vyčte data z faktury a přiloží k ní i data z přílohy. Slouží k tomu nový modul Přílohy.

Ve velkém jsme vylepšili také modul ORDERS FLOW pro tvorbu, schvalování a odeslání objednávek. Nově pracuje s číselníky, přesněji rozúčtovává data z objednávek nebo páruje objednávky s fakturami. Faktury i objednávky tak můžete schvalovat pohodlně v jednom nástroji.

Vykopli jsme také první funkci pro hromadné operace v iNVOiCE FLOW, kterými vám ušetříme ještě více času a klikání. Když vyberete více dokladů, můžete u nich provést hromadnou operaci – například je naráz schválíte nebo pošlete do archivu.

Velkou novinkou je Uživatelská zóna, ve které váš administrátor nastaví kolegům uživatelské profily a práva, takže si kvůli právům nemusíte psát a volat s našimi konzultanty.

Z dalších novinek a funkcí vypichujeme:

  • možnost ukládání uživatelských filtrů,
  • import číselníků dodavatelů z ERP do iNVOiCE FLOW,
  • možnost kombinovat různé vytěžovací služby a technologie pro ještě přesnější vytěžení,
  • nastavení defaultních hodnot na kartě dodavatele (např. výpočet data splatnosti nebo bankovní údaje)
  • a videomanuál, který novým uživatelům usnadní začátky v iNVOiCE FLOW.

Co chystáme v roce 2024?

Na příští rok máme spoustu plánů s modulem ORDERS FLOW, který chceme i nadále rozvíjet a doplňovat o nové funkce. Kromě toho vyvíjíme řešení pro správu smluv, ladíme modul OPL pro opakované platby a připravujeme integraci další vytěžovací služby. A jak už jsme zmínili u ORiONu, chystáme jeho jednodušší propojení s iNVOiCE FLOW.

LOKiA WMS: Systém se naučil anglicky a šlape ještě rychleji

LOKii jsme letos naučili plynule anglicky. Rozhraní je dostupné kompletně v angličtině, což přijde vhod skladům se zahraničními kolegy i firmám, které chtějí se sklady expandovat do zahraničí. Zároveň jsme LOKii připravili na další jazykové verze, které postupně doplníme.

Stejně jako loni jsme letos ladili i dílčí funkce. Například během inventur můžete filtrovat a spojovat řádky s majetkem v detailu úkolu. To se hodí například velkým firmám, které provádí inventuru stovek či tisíců položek a potřebují v systému rychle najít konkrétní kus.

Ještě loni byly tiskárny ve WMS přiřazené konkrétním lidem. Letos jsme přidali funkci Balicí stanoviště, díky které nemusí být tiskárna přiřazená na jednoho člověka, ale klidně na celé stanoviště. To zpřehlední, zrychlí a zjednoduší práci hlavně ve skladech, kde s tiskárnami pracuje více skladníků naráz.

Do evidence čistého času při zpracování řízených prací jsme přidali stav Přerušeno. Pro případy, kdy je nezbytné úkol kdykoliv v jeho průběhu přerušit. A v neposlední řadě jsme o řadu nových funkcí rozvinuli modul pro doplňování zboží.

Mimochodem všimli jste si, že práce v LOKii je najednou ještě rychlejší, plynulejší a stabilnější? Je to tím, že jsme provedli změny ve struktuře systému.

Co chystáme v roce 2024?

Velkou novinkou příštího roku bude Správa uživatelů. Díky ní si budete moci přidávat či mazat nové uživatele bez asistence naší podpory. Tuto funkci už testujeme s vybranými zákazníky. Velkými změnami projdou funkce pro multipicking pro ještě efektivnější odbavování více objednávek současně. Chystáme i funkci realtime monitoring stavu skladu, která umožní detailní práci s daty a jejich napojení na další nástroje. Například individuální nástěnky, na kterých skladníci uvidí svoji produktivitu a úkoly.

Roger: Nový produkt Financování závazků

Rok 2023 byl pro naši partnerskou firmu Roger plný významných milníků i rozjíždění nových produktů. Soustředí se mimo jiné na financování dodavatelsko-odběratelského řetězce, díky čemuž Roger postupně expanduje na Slovensko i do Polska.

Významným vylepšením prošla služba Roger Ověření. Díky ní zjistíte rating českých společností na základě komplexního riskového modelu a dat ze stovek tisíc účetních závěrek. Uvidíte finanční zdraví svých obchodních partnerů a snížíte tak riziko při obchodování.

Tuto službu Roger na začátku letošního roku rozšířil o 50 tisíc firem a přidal data z účetních závěrek za roky 2020, 2021 a 2022. Databáze nyní zohledňuje téměř 490 000 firem. Od zveřejnění služby Roger Ověření v roce 2021 uživatelé zadali přes 21 300 dotazů a téměř 62 % z nich službu použilo opakovaně.

Od založení Platební instituce Roger uběhlo v červnu přesně deset let. Ve stejný měsíc zároveň uplynul rok od spuštění Investičního automatu – nástroje, který automaticky biduje za investory. Za první rok používání automatu investoři profinancovali téměř 197 milionů Kč a vyhráli 3 753 aukcí. Dárkem k oběma výročím se stal milník 20 miliard Kč, které Rogerem protekly.

Roger také letos spustil nový produkt – službu Financování závazků. Díky ní odběratelé prodlouží splatnost svých závazků a sjednotí ji s délkou splatnosti svých pohledávek. Minimalizuje tak riziko vzniku závazků po splatnosti a upevní své vztahy s dodavateli. Klienti navíc mohou flexibilně reagovat na situaci na trhu při výhodných nákupních cenách. Vše probíhá online, bez nadbytečné administrativy a bez dalších nákladů za notářskou práci.

Zajímají vás novinky v digitalizaci procesů?

Jak digitalizovat a automatizovat faktury, sklady a vůbec celý business? Zadejte svou adresu níže a jednou za čas vám pošleme e-mail plný tipů a novinek.