Elektronická výměna dokladů (EDI) přispívá k rychlé expanzi společnosti 1. day

Žádné chyby při přenosu faktur

30% úspora při likvidaci dokladů

Původní stav a problém

Klíčovým faktorem pro udržení rychlého růstu pro společnost 1. day bylo co možná nejvíce automatizovat obchodní, nákupní a logistické procesy. V průměru každý rok otevře společnost 1. day 10 nových prodejen. Ruku v ruce s tak rychlou expanzí dochází také k rostoucímu objemu dokladů. Hlavním problémem je ruční přepisování dokladů do systémů a s tím spojená chybovost, která byla odhadnuta až na 10 %.

Porovnávání faktur s příjemkou tak, že si fakturantka všechny doklady vytiskne a kontroluje řádek po řádku, zatěžuje firemní procesy a klade čím dál větší nároky na zaměstnance společnosti. Management společnosti 1. day se tedy rozhodl zapojit všechny dodavatele do elektronické výměny dokladů (EDI).

Návrh řešení

Díky několikaroční pozitivní zkušenosti partnerské společnosti Gurlex se službou ORiON, se ve 1. day pro ni rozhodli také. Od zprovoznění EDI si se svými obchodními partnery vyměňují elektronickou objednávku (ORDERS), avízo o dodání (DESADV), příjemku (RECADV), faktury (INVOIC) a také příslušné notifikační zprávy. Rozsah těchto zpráv umožní mimo jiného také tzv. automatickou likvidaci faktur, při kterém ORiON strojově porovnává objednávku s příjemkou a fakturou.

Výsledné změny

1. day zapojilo 64 dodavatelů za prvních 6 měsíců.

Zmizela úplně chybovost při přenosu dat z faktur do systémů.

Podařilo se uspořit 30 % nákladů na procesu likvidace dokladů.

PDF
Podrobně jsme naši spolupráci popsali v PDF, které si můžete ihned stáhnout
Stáhnout v pdf

1.day
To dává smysl, že?

Sjednejte si s námi bezplatnou konzultaci

Chci konzultaci

Zajímají vás novinky v digitalizaci procesů?

Jak digitalizovat a automatizovat faktury, sklady a vůbec celý business? Zadejte svou adresu níže a jednou za čas vám pošleme e-mail plný tipů a novinek.