Návody

Přehled našich návodů ke stažení pro řešení toku dokladů, digitalizaci, řízené sklady a automatizaci. Návody týkající se produktů ORiON EDI, iNVOiCE FLOW a LOKiA WMS a jejich napojení do vašeho systému a skladu.

ORiON EDI

Jak na elektronickou výměnu dat

stáhnout návod

Elektronické výměna dat, její výhody a typy řešení. Informace o výběru EDI řešení, stručné představení ORiON EDI. Slovníček pojmů spolu s přehledem typů jednotlivých EDI zpráv.

ORiON EDI

Jak uvádět recyklační poplatek na EDI fakturách

stáhnout návod

Od 1. 1. 2021 vstoupil v účinnost nový zákon č. 542/2020 Sb. o výrobcích s ukončenou životností, který nově definuje veškeré povinnosti spojené s rozšířenou odpovědností výrobců týkající se elektroodpadu v ČR.

iNVOiCE FLOW

Jak na automatizaci přijatých faktur

stáhnout návod

Zpracování přijatých faktur je klíčový proces každé firmy. Nové technologie a moderní přístupy otevírají příležitosti pro úsporu  zdrojů, získání většího přehledu a rychlosti při zpracování přijatých faktur.

iNVOiCE FLOW

Staňte se účetními budoucnosti

stáhnout návod

Americký novinový komiks Dilbert, který paroduje život v korporátech zobrazuje účetní jako zelené trolly zalezlé hluboko v noře, kde stále jen chroupou čísla. My to vidíme jinak.

LOKiA WMS

Jak označit regály a přihrádky skladu

stáhnout návod

S  růstem  firmy obvykle přijde potřeba postavit se čelem k narůstajícím prodlevám při vychystávání zboží, ztrátám a opětovným nálezům produktů, účetním nesrovnalostem a dalšímu chaosu.

LOKiA WMS

Jak vybrat čtečku čárových kódů WMS

stáhnout návod

Tlak na ceny zboží i služeb, umocněný růstem mezd, nutí subjekty k maximální efektivitě. Nástrojů existuje celá řada, k výsledku ale vede nasazení, které přináší vzájemné doplnění, logické provázání a synergické efekty.

LOKiA WMS

Jak na bezchybnou inventuru skladu

stáhnout návod

Máte kontrolu stavu skladových zásob za sebou a nedopadla podle vašich představ? Nebo vás ještě čeká? Inventura je důležitý skladový proces pro udržení pořádku ve skladu. Nese s sebou dočasné změny v provozu a někdy i překvapivé výsledky.

LOKiA WMS

Jak evidovat šarže, expirace a jiné parametry sledování

stáhnout návod

Skladování materiálu a zboží s sebou nese specifika dle jednotlivých oborů i druhů zásob. Právě k těmto specifikům jsou vázány tzv. parametry sledování (evidenční čísla) zásob. Pod tímto souhrnným názvem se skrývají: šarže, expirace, sériová i výrobní čísla.

LOKiA WMS

Jak odměňovat skladníky, aby měli větší motivaci

stáhnout návod

Správně nastavený a motivující systém má zásadní vliv na efektivitu práce a tím i na výsledky celého podniku. U některých pracovních pozic je však nastavení systému odměňování mnohem obtížnější než u jiných. Typickým příkladem je pozice skladníka.

LOKiA WMS

Nejpoužívanější strategie pro zaskladňování

stáhnout návod

Jedním z klíčových rozhodnutí každého vedoucího skladu nebo logistického manažera je vybrat strategii zaskladňování, tedy způsob, kterým se provádí výběr skladové pozice pro právě dodaný materiál či zboží.

LOKiA WMS

Skladování v cloudu a jeho přínosy

stáhnout návod

Firmy přesouvají své systémy do cloudu. Vyplývá to z výzkumu společnosti Flexera z roku 2019 – 94 % firem po celém světě pracuje alespoň s jedním cloudovým nástrojem. K práci přitom firmy využívají v průměru 5 cloudových nástrojů.

LOKiA WMS

5 nejčastějších obav z nasazení WMS

stáhnout návod

Stále více majitelů firem a manažerů zvažuje nasazení WMS (Warehouse Management System) neboli skladového systému. V Severní Americe podle WMS Software Reportu z roku 2019 používalo WMS 42 % firem. A jejich počet stále roste.

LOKiA WMS

Jak vybrat a nasadit WMS

stáhnout návod

Správný výběr skladového systému (WMS) i jeho dodavatele jsou klíčové pro dobře fungující sklad. Výběr i nasazení WMS ale mnohdy vyžadují reorganizaci skladů nebo logistických procesů, o kterých nemají vedoucí skladu či logističtí manažeři tušení, a tak se na ně nemohou připravit.

LOKiA WMS

Optimalizace vratek

stáhnout návod

V české e-commerce se průměrně vrací každá desátá objednávka, spousta e-shopařů se však s vratkami neumí plně vyrovnávat. Dostávají se kvůli nim do ztráty nebo jsou vratky největší překážkou jejich růstu. Optimalizací vratek přitom můžou zásadně eliminovat firemní náklady.

Zajímají vás novinky v digitalizaci procesů?

Jak digitalizovat a automatizovat faktury, sklady a vůbec celý business? Zadejte svou adresu níže a jednou za čas vám pošleme e-mail plný tipů a novinek.