Přehled našich návodů ke stažení pro řešení toku dokladů, digitalizaci, řízené sklady a automatizaci. Návody týkající se produktů ORiON EDI, iNVOiCE FLOW a LOKiA WMS a jejich napojení do vašeho systému a skladu.
Elektronické výměna dat, její výhody a typy řešení. Informace o výběru EDI řešení, stručné představení ORiON EDI. Slovníček pojmů spolu s přehledem typů jednotlivých EDI zpráv.
Od 1. 1. 2021 vstoupil v účinnost nový zákon č. 542/2020 Sb. o výrobcích s ukončenou životností, který nově definuje veškeré povinnosti spojené s rozšířenou odpovědností výrobců týkající se elektroodpadu v ČR.
Zpracování přijatých faktur je klíčový proces každé firmy. Nové technologie a moderní přístupy otevírají příležitosti pro úsporu zdrojů, získání většího přehledu a rychlosti při zpracování přijatých faktur.
Americký novinový komiks Dilbert, který paroduje život v korporátech zobrazuje účetní jako zelené trolly zalezlé hluboko v noře, kde stále jen chroupou čísla. My to vidíme jinak.
S růstem firmy obvykle přijde potřeba postavit se čelem k narůstajícím prodlevám při vychystávání zboží, ztrátám a opětovným nálezům produktů, účetním nesrovnalostem a dalšímu chaosu.
Tlak na ceny zboží i služeb, umocněný růstem mezd, nutí subjekty k maximální efektivitě. Nástrojů existuje celá řada, k výsledku ale vede nasazení, které přináší vzájemné doplnění, logické provázání a synergické efekty.
Máte kontrolu stavu skladových zásob za sebou a nedopadla podle vašich představ? Nebo vás ještě čeká? Inventura je důležitý skladový proces pro udržení pořádku ve skladu. Nese s sebou dočasné změny v provozu a někdy i překvapivé výsledky.
Skladování materiálu a zboží s sebou nese specifika dle jednotlivých oborů i druhů zásob. Právě k těmto specifikům jsou vázány tzv. parametry sledování (evidenční čísla) zásob. Pod tímto souhrnným názvem se skrývají: šarže, expirace, sériová i výrobní čísla.
Správně nastavený a motivující systém má zásadní vliv na efektivitu práce a tím i na výsledky celého podniku. U některých pracovních pozic je však nastavení systému odměňování mnohem obtížnější než u jiných. Typickým příkladem je pozice skladníka.
Jedním z klíčových rozhodnutí každého vedoucího skladu nebo logistického manažera je vybrat strategii zaskladňování, tedy způsob, kterým se provádí výběr skladové pozice pro právě dodaný materiál či zboží.
Firmy přesouvají své systémy do cloudu. Vyplývá to z výzkumu společnosti Flexera z roku 2019 – 94 % firem po celém světě pracuje alespoň s jedním cloudovým nástrojem. K práci přitom firmy využívají v průměru 5 cloudových nástrojů.
Stále více majitelů firem a manažerů zvažuje nasazení WMS (Warehouse Management System) neboli skladového systému. V Severní Americe podle WMS Software Reportu z roku 2019 používalo WMS 42 % firem. A jejich počet stále roste.
Správný výběr skladového systému (WMS) i jeho dodavatele jsou klíčové pro dobře fungující sklad. Výběr i nasazení WMS ale mnohdy vyžadují reorganizaci skladů nebo logistických procesů, o kterých nemají vedoucí skladu či logističtí manažeři tušení, a tak se na ně nemohou připravit.
V české e-commerce se průměrně vrací každá desátá objednávka, spousta e-shopařů se však s vratkami neumí plně vyrovnávat. Dostávají se kvůli nim do ztráty nebo jsou vratky největší překážkou jejich růstu. Optimalizací vratek přitom můžou zásadně eliminovat firemní náklady.